Cosamundo - turistický ubytovací portál

Zajímavý turistický ubytovací portál Cosamundo nabízí možnost vyhledání si ubytovacích zařízení ve Všem okolí, ale i v zahraničí. Na stránkách se dozvíte informace o hledaném ubytovacím zařízení (počty pokojů, cenu za noc, popis pokojů, vybavení...).

Prohlídnout si turistický ubytovací portál Cosamundo můžete zde.

 

Nový turistický cíl na okraji Šluknova

Český svaz ochránců přírody slavnostně zpřístupnil část území bývalé vojenské střelnice u Šluknova a vybudoval zde naučnou stezku. Návštěvníci se ode dneška dostanou od nedaleké chráněné nivní louky po haťovém chodníku a mostku až ke tři sta let starému dubu. Krásné místo na příjemné procházky vzniklo v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Program se snaží lidem poučnou i zábavnou formou přibližovat přírodu, kterou mají leckdy doslova za domem a o jejíž existenci třeba někteří neměli ani ponětí.

Trasa stezky měří asi 450 metrů a nachází se dva kilometry od rozcestníku turistických tras na hlavním šluknovském náměstí. Návštěvníci se zam z centra dostanou po modré turistické trase a dále po cyklotrase 3043.

Informace o výluce - Trilex

Informace o dlouhodobé výluce trilexu najdete zde.

Laco Deczi and Celula New York

12.10.2017 v 20:00 ve velkém sále divadla Varnsdorf vystoupí trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi.

Narodil sev roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech kde žije do teď.