Turistickými autobusy do Českého Švýcarska

V průběhu celého roku bude sloužit turistům autobusová linka 407 Varnsdorf - Krásná Lípa - Brtníky, která je v provozu i o víkendech 4x denně (jako cyklobus). Je to novinka z roku 2015 - autobus spojuje naše město se zadním Českým Švýcarskem - ze stanic na Vlčí Hoře a v Brtníkách lze vycházet na výlety do Kyjovského údolí, do Zadní Doubice i do soutězky Křinice Obere Schleuse, kde je možno vychutnat například plavbu na lodičkách. Jedná se o méně známou soutězu (oproti Edmundově soutězce u Hřenska), je však méně frekventovaná a neméně krásná. Jízdné 5 EUR/dospělá osoba (od velikonoc do konce října).

V období od velikonoc do konce října je opět v provozu turistická autobusová linka 434 Krásná Lípa - Doubice - Rybniště - Chřibská - Jetřichovice - Mezní Louka - Hřensko - Děčín. Jezdí v sobotu, neděli a svátek, v červenci a srpnu denně.

Linka jezdí nově až do 20 hodin, provoz je rozšířen v celé trati ze 4 spojů na sedm. Všechny spoje zajíždějí k nádraží v Rybništi. Autobus spojuje východiska ke všem významným cílům v národním parku České Švýcarsko.

Přímo v autobusu lze koupit výhodnou jízdenku Labe - Elbe, na kterou lze cestovat s přestupem v Hřensku na přívoz a vlak například až do Drážďan.

Více na: http://www.kr-ustecky.cz/doprava-usteckeho-kraje.asp

Nevíte, co k Vánocům pod stromeček?

Je čas, kdy je nakupování dárku v plném proudu. Napadlo Vás, že i v Informačním centru ve Varnsdorfu můžete koupit drobnost pro své blízké? Přijďte nás navštívit. Máme nabídku knih spojenou s naším výběžkem (Tulákům Jetřichovicka, Varnsdorf ve starých fotografiích, Mandava 2015, Rumburkská zastavení...), suvenýry (bižuterie, magnetky, medovinku...), pro vášnivé turisty a sběratele turistických vizitek zde máme Turistické deníky a k nim i ručně šité obaly se spoustou úžasných motivů. Těšíme se na Vás.

TRILEX - dodatečná místa k sezení ve vlacích trilex o adventních víkendech ve východním Sasku

O adventu budou jezdit vlaky trilex se zvýšeným počtem míst k sezení. K tomu budou nasazeny zvláštní vlaky o adventních sobotách, v 7:32 hod. z Liberce přes Žitavu do Drážďan a odpoledne v 16:25 hod. zpět.

O těchto adventních víkendech nasadí trilex na objednávku dopravních svazů Libereckého kraje, ZVONu a VVO, vlaky s větší přepravní kapacitou, tak aby mohli cestující cestovat za vánočními trhy v regionu bez stresu a za výhodnou cenu.

Obzvláště výhodnou jízdenkou pro rodiny a malé skupiny do 5 osob z Liberce do Drážďan - je Liberec - Dresden - Spezial za 350,- Kč. Na Wenzels - nebo Striezelmarkt mohou cestující využít jízdenky trilex - Katzensprungtickets za 15 €, která platí například mezi Drážďany a Budyšínem tam a zpět. Jízdenky lze zakoupit pohodlně u průvodčích ve vlaku.

 

Vyhlídka Hrádek

Oblíbená vyhlídka Hrádek ve Varnsdorfu je ve dnech 10. 11. 2015 a 11. 11. 2015 uzavřena z důvodu nemoci!!!

Baletní taneční pro dívky

Pravidelně každý čtvrtek v prostorách DDM ve Varsndorfu se konají taneční hodiny a to od 16:00 do 17:00 hod. V hodinách se seznámíte s používáním prvků baletního tance. Tyto prvky jsou přizpůsobené pro radostné tančení dětí, pro získání smyslu pro rytmus a lodnost pohybu.

Hodiny jsou určené pro dívky od 5 do 15 let.

Lektorka: Petra Marschnerová 732 832 704