Turistickými autobusy do Českého Švýcarska

V průběhu celého roku bude sloužit turistům autobusová linka 407 Varnsdorf - Krásná Lípa - Brtníky, která je v provozu i o víkendech 4x denně (jako cyklobus). Je to novinka z roku 2015 - autobus spojuje naše město se zadním Českým Švýcarskem - ze stanic na Vlčí Hoře a v Brtníkách lze vycházet na výlety do Kyjovského údolí, do Zadní Doubice i do soutězky Křinice Obere Schleuse, kde je možno vychutnat například plavbu na lodičkách. Jedná se o méně známou soutězu (oproti Edmundově soutězce u Hřenska), je však méně frekventovaná a neméně krásná. Jízdné 5 EUR/dospělá osoba (od velikonoc do konce října).

V období od velikonoc do konce října je opět v provozu turistická autobusová linka 434 Krásná Lípa - Doubice - Rybniště - Chřibská - Jetřichovice - Mezní Louka - Hřensko - Děčín. Jezdí v sobotu, neděli a svátek, v červenci a srpnu denně.

Linka jezdí nově až do 20 hodin, provoz je rozšířen v celé trati ze 4 spojů na sedm. Všechny spoje zajíždějí k nádraží v Rybništi. Autobus spojuje východiska ke všem významným cílům v národním parku České Švýcarsko.

Přímo v autobusu lze koupit výhodnou jízdenku Labe - Elbe, na kterou lze cestovat s přestupem v Hřensku na přívoz a vlak například až do Drážďan.

Více na: http://www.kr-ustecky.cz/doprava-usteckeho-kraje.asp