Turistická doprava 2018

Turistická doprava 2018 - vlak, bus, cyklobus, cyklovlak, loď

Cyklolinka č. 512407 Varnsdorf - Brtníky pro letošní turistickou sezonu opět v provozu. Veškeré informace o jízdních řádech ČŠ najdete zde.

Časové jízdenky v autobusové dopravě

Odbavení cestujících výrazně urychlí zakoupení časového jízdného na 7 nebo 30 dní, které jde pořídit i u řidiče (nebo raději v infocentru dopravce) bez karty a zaplatit lze přímo hotovostí (rodič také může „odchytit“ řidiče na trase ve večerních hodinách a požádat jej o vydání jízdenky pro dítě. „Lítačka“ má klouzavou platnost, lze ji koupit kdykoliv a platí následujících 7 nebo 30 dní ( lze jezdit i o víkendu)...

Informace o časových jízdenkách pro děti, žáky a studenty najdete ZDE: http://www.kr-ustecky.cz/assets/File.ashx?id_org=450018&id_dokumenty=1719882 nebo http://www.kr-ustecky.cz/assets/File.ashx?id_org=450018&id_dokumenty=1719881

"Princip časové jízdenky je jasný, vyplatí se tím více, čím delší je její platnost. Pojďme se na jednotlivé případy podívat podrobněji..." Více ZDE: http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1685527&n=tady-si-spocitam-jizdne-duk&p1=208627

Jízdní řády si můžete stáhnout ZDE: http://www.kr-ustecky.cz/stahnu-si-jizdni-rad-duk/ds-99513/p1=206492 (www.dopravauk.cz)

MHD Varnsdorf

Městskou hromadnou dopravu (MHD) zajišťuje firma Autobusy Karlovy Vary a.s., Linka 516191 jezdí pravidelně v pracovní dny a staví na následujících zastávkách:

nemocnice, Karla IV, Horská, staré nádraží, Kaufland, autobusové nádraží, poliklinika, pošta, Východní škola, Budyšínská, policie, Beuručova, Kamenická, 5. května,

Jízdní řád je k nahlédnutí zde.

 

 

Soukromá zastávka Pivovar Kocour

U varnsdorfského pivovaru Kocour vznikla nová železniční zastávka. Je jedinečná tím, že ji postavil soukromý investor. Jde už o třetí železniční zastávku ve městě. K zastávce Varnsdorf tu vloni přibyla nová Varnsdorf staré nádraží. Všechny tři leží na česko-německé trati spojující Liberec, Žitavu (Zittau), Varnsdorf a Seifhennersdorf. Nejnovější zastávka má pomoci zvýšit počet cestujících v úseku mezi Varnsdorfem a Seifhennersdorfem.

 

Číst dál: Soukromá zastávka Pivovar Kocour

Nejlepší jízdenka do Saska

Dráha národního parku (Nationalparkbahn)

Nové železniční spojení z Rumburku do Děčína přes Dolní Poustevnu, Sebnitz a Bad Schandau.

Obnovené železniční spojení mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz napomáhá k bližšímu propojení těchto dvou regionů. Díky nové železniční trati z Rumburku přes Sebnitz a Bad Schandou do Děčína se vytvářejí nové příležitosti pro rozvoj ekonomiky a turistického ruchu, které velmi ocení zaměstnanci dojíždějící za prací či samotní turisti.S jízdenkou Labe – Elbe navštívíte Českosaské Švýcarsko na německé straně Labských pískovců jednoduše, pohodlně a hlavně levně. Národní park Saského Švýcarska je plný divokých roklí, štíhlých pískovcových věží a stolových hor. Panoramatické výhledy si užijete na světoznámé vyhlídce Bastei, kde se musíte bezpodmínečně zastavit, uvidíte jedinečný a krásný klenot Českého Švýcarska anebo se také můžete pokusit dobýt proslulou pevnost Königstein.

Vlaky a autobusy se také rychle a pohodlně dostanete do nedalekých barokních Drážďan nebo města porcelánu Míšně.

Ceny jízdenky Labe-Elbe - Jízdenka platí do 4:00 hod. následujícího dne a lze ji na české straně zakoupit pouze v den jízdy.

 • Labe-Elbe 1+2 pro jednu osobu bez omezení věku a maximálně 2 děti ve věku před dovršením 15. narozenin 270 Kč /18 EUR
 • Labe-Elbe 2+4 pro dvě osoby bez omezení věku a maximálně 4 děti ve věku před dovršením 15.narozenin 380 Kč / 25,50 EUR
 • Labe-Elbe Max. 5 pro max. 5 osob bez určení věku 560 Kč / 37,50 EUR
 • Labe-Elbe jízdní kolo pro jedno jízdní kolo nebo jednoho psa 90 Kč  /4 EUR                                  

Jízdenka Labe-Elbe je k dostání v pokladnách ČD na území Ústeckého kraje (ve vlacích ČD s manipulační přirážkou, nebo bez manipulační přirážky po nástupu v neobsazené stanici), v pokladnách a vlacích GW Train Regio, v předprodeji smluvních autobusových dopravců nebo na linkách DÚK přímo u řidiče zelených autobusů. 

Informace o dopravním spojení najdete na portálu:

www.jizdnirady.idnes.cz

www.vvo-online.de/cz

 Platnost jízdenky Elbe-Labe

 

 • Platí na celém území Ústeckého kraje ve všech zelených meziměstských autobusech, ve všech vlacích ČD (mimo mezinárodní spoje EC), ve vlacích GW Train Regio, v MHD v Ústí nad Labem (neplatí na lanové dráze na Větruši), Teplicích, Bílině, Děčíně, Chomutově, Jirkově a ve Varnsdorfu, v turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi, na přeshraničních linkách 398, 401, 409, 435, 521, 583, 585 ke státní hranici. Mimo území Ústeckého kraje v autobusových linkách PID na Podřipsku a Mělnicku (dle Smluvních přepravních podmínek DÚK), na části linek L2, L4, L7 a na německém území při průjezdu Dráhou národního parku na lince U28. 
 • Na všech linkách integrované dopravy dopravního svazu VVO. K území integrované dopravy VVO patří kromě zemského hlavního města Drážďany i zemské kraje Míšeň (Meißen), Saské Švýcarsko – německé Východní Krušnohoří (Sächsische Schweiz-Osterzgebirge) a západní část zemského kraje Budyšín (Bautzen). 
  Více informací: www.vvo-online.de
 • Na všech přeshraničních autobusových i regionálních vlakových spojích obou integrovaných dopravních systémů. 
  (Dráha národního parku U 28, autobusové linky 398/360 z Teplic přes Altenberg do Drážďan, 217 z Bahratalu přes Petrovice, Tisou a Sněžník do Rosenthalu (linka VVO), 435 z České Kamenice přes Hřensko do Schmilky, přívoz z Hřenska na nádraží Schöna a také mimořádné plavby lodní linky 902 z Ústí nad Labem přes Hřensko do Bad Schandau.

Jízdenky EURO-NISA ( Libnet+ )

Evropa se zvětšila. ZVON nabízí jízdenku, která neplatí pouze na všech spojích ZVONu, ale zahrnuje také využití na vybraných linkách v Česku a v Polsku.

 

Jízdenky EURO-NISA-Ticket (dříve LIBNET+) v přehledu

Jednodenní jízdenka EURO-NISA-Ticket

platí na celém území ZVONu, na území celého Liberecké kraje, v dopravní oblasti Šluknovsko Ústeckého kraje, u polských dopravců PKS Bolesławiec a Jelenia Góra, F.H.U. Bielawa a také u PKS Voyager, MZK Bolesławiec, MZK Jelenia Góra a také u PR a Koleje Dolnośląskie (KD) – vždy dle platného přehledu linekplatí do 4:00 hod. následujícího dneCena jednodenní jízdenky EURO-NISA-Ticket činí 160,- Kč (tato jízdenka platí také pro jednu jízdu tam a zpět na visuté lanové dráze ČD na Ještěd, nově je však pro cestu s ENT lanovou dráhou třeba zakoupit si pro cestu místenku v hodnotě 35,-Kč/osobu)

Jízdenka pro malé skupiny EURO-NISA-Ticket

platí až pro pět společně cestujících osobplatí na celém území ZVONu, na území celého Liberecké kraje, v dopravní oblasti Šluknovsko Ústeckého kraje, u polských dopravců PKS Bolesławiec a Jelenia Góra, F.H.U. Bielawa a také u PKS Voyager, MZK Bolesławiec, MZK Jelenia Góra a také u PR a Koleje Dolnośląskie (KD) – vždy dle platného přehledu linekplatí do 4:00 hod. následujícího dneCena Jízdenky pro malé skupiny EURO-NISA-Ticket činí 320,- Kč (tato jízdenka platí také pro jednu jízdu tam a zpět na visuté lanové dráze ČD na Ještěd, nově je však třeba pro cestu s ENT lanovou dráhou zakoupit si pro cestu místenku v hodnotě 35,-Kč/osobu)


Jízdenka pro přepravu jízdních kol EURO-NISA-Ticket Kolo

Doplňková jízdenka k jízdenkám EURO-NEISSE pro přepravu jízdního kola nebo jednoho psaplatí na celém území ZVONu a ve všech vlacích dopravců PR, KD, ČD, GW Train Regio a Vogtlandbahn a na autobusových linkách spol. BusLine 530 210 a 530 211 a na lince P ve Zgorzelci v závislosti na dostupné kapacitě vozidel.platí do 4:00 hod. ráno následujícího dneCena jízdenky pro přepravu jízdních kol EURO-NISA-Ticket Kolo činí 90,- Kč


Přeprava dětí s jízdenkou EURO-NISA-Ticket

Němečtí, čeští a polští dopravci uznávající EURO-NISA-Ticket učinili rozhodnutí s cílem sjednocení bezplatné přepravi děti s jízdenkou ENT v celém území platnosti ENT.

Platí následující: 
S jednou dospělou osobou, která cesuje s jízdenkou EURO-NISA-Ticket, může bezplatně cestovat jedno dítě do 6 let. 
U jízdenky ENT pro malou skupinu může každý cestující (ve věku nad šest let) s sebou bezplatně vézt jedno dítě ve věku do 6 let. 
Výjimka: V autobusech dopravce MZK Jelenia Góra opravňuje jednodenní jízdenka nebo jízdenka ENT pro malou skupinu k bezplatné přepravě jednoho dítěte do 6 let v doprovodu dospělé osoby (dle usnesení zastupitelstva města).

Oblast platnosti jízdenek EURO-NISA-Ticket (LIBNET+) 

Jízdenky EURO-NISA-Ticket mohou být využity pro cestování vlaky úzkokolejné železnice do Žitavských hor (SOEG) a na Lesní železnici Bad Muskau (WEM).

Prosím dbejte na to, že jízdenky EURO-NISA-Ticket platí na některých linkách pouze pro dílčí úseky! Také je třeba dbát toho, že tyto produkty smí být u ČD využívány pouze ve vlacích OS a SP a vybraných R!

 Přehled linek pro jízdenky EURO-NISA ( LIBNET+ )

Podrobné jízdní řády naleznete zde.

Skupinová víkendová jízdenka+Německo (SONE+DB)

Jednodenní síťová jízdenka pro cestovaní po ČR a v německém příhraničí. Jízdenku lze využít v sobotu nebo v neděli...

 • celodenní cestování vlakem s jednou jízdenkou
 • cestování bez omezení počtu ujetých kilometrů
 • s jednou jízdenkou můžete opakovaně nastoupit do vlaku
 • společná jízdenka až pro 5 spolucestujících
 • ideální pro rodiny i jednotlivce
 • cenově výhodné cestování do Německa
 • pouze na sobotu nebo neděli

Varianty

 • celostátní (v ČR celá republika) pro 1 až 5 cestujících, z toho nejvýše 2 mohou být starší 15 let - 779 Kč
 • regionální (v ČR pouze vybraný kraj) pro 1 až 5 cestujících, z toho nejvýše 2 mohou být starší 15 let - 329 Kč - 379 Kč
 • jednodenní pro jízdní kolo (jako spoluzavazadlo) - 90 Kč

Podrobnosti k platnosti, podmínkám a cenám této jízdenky.

Výhodná vlaková jízdenka pro rodiny s dětmi SONE+

Pokud chcete při vašich víkendových výletech cestovat vlakem, pak si můžete koupit zvýhodněnou síťovou jízdenku ČD s názvem SONE+. Tato nabídka je ideální pro rodinné výlety a cestování s přáteli.
 
Výhody jízdenky SONE+
 • jednodenní cestování vlakem po celé republice nebo po zvoleném kraji
 • bez omezení počtu najetých kilometrů
 • přenosná jízdenka
 • platí celý jeden den v sobotu, neděli nebo státní svátek
 • jedna jízdenka pro 2 dospělé a až 3 děti
 • ideální jízdenka pro rodiny s dětmi na víkendový výlet
Jízdenka pro celou ČR stojí 679 Kč, variantu pro Ústecký kraj můžete koupit za 279 Kč.
Podrobnosti o platnosti víkendové skupinové jízdence SONE+.

Více informací o jízdence SONE+ a přesné podmínky jejího použití najdete na www.cd.cz/sone.

 

Podkategorie