Nejlepší jízdenka do Saska

Dráha národního parku (Nationalparkbahn)

Nové železniční spojení z Rumburku do Děčína přes Dolní Poustevnu, Sebnitz a Bad Schandau.

Obnovené železniční spojení mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz napomáhá k bližšímu propojení těchto dvou regionů. Díky nové železniční trati z Rumburku přes Sebnitz a Bad Schandou do Děčína se vytvářejí nové příležitosti pro rozvoj ekonomiky a turistického ruchu, které velmi ocení zaměstnanci dojíždějící za prací či samotní turisti.S jízdenkou Labe – Elbe navštívíte Českosaské Švýcarsko na německé straně Labských pískovců jednoduše, pohodlně a hlavně levně. Národní park Saského Švýcarska je plný divokých roklí, štíhlých pískovcových věží a stolových hor. Panoramatické výhledy si užijete na světoznámé vyhlídce Bastei, kde se musíte bezpodmínečně zastavit, uvidíte jedinečný a krásný klenot Českého Švýcarska anebo se také můžete pokusit dobýt proslulou pevnost Königstein.

Vlaky a autobusy se také rychle a pohodlně dostanete do nedalekých barokních Drážďan nebo města porcelánu Míšně.

Ceny jízdenky Labe-Elbe - Jízdenka platí do 4:00 hod. následujícího dne a lze ji na české straně zakoupit pouze v den jízdy.

 • Labe-Elbe 1+2 pro jednu osobu bez omezení věku a maximálně 2 děti ve věku před dovršením 15. narozenin 270 Kč /18 EUR
 • Labe-Elbe 2+4 pro dvě osoby bez omezení věku a maximálně 4 děti ve věku před dovršením 15.narozenin 380 Kč / 25,50 EUR
 • Labe-Elbe Max. 5 pro max. 5 osob bez určení věku 560 Kč / 37,50 EUR
 • Labe-Elbe jízdní kolo pro jedno jízdní kolo nebo jednoho psa 90 Kč  /4 EUR                                  

Jízdenka Labe-Elbe je k dostání v pokladnách ČD na území Ústeckého kraje (ve vlacích ČD s manipulační přirážkou, nebo bez manipulační přirážky po nástupu v neobsazené stanici), v pokladnách a vlacích GW Train Regio, v předprodeji smluvních autobusových dopravců nebo na linkách DÚK přímo u řidiče zelených autobusů. 

Informace o dopravním spojení najdete na portálu:

www.jizdnirady.idnes.cz

www.vvo-online.de/cz

 Platnost jízdenky Elbe-Labe

 

 • Platí na celém území Ústeckého kraje ve všech zelených meziměstských autobusech, ve všech vlacích ČD (mimo mezinárodní spoje EC), ve vlacích GW Train Regio, v MHD v Ústí nad Labem (neplatí na lanové dráze na Větruši), Teplicích, Bílině, Děčíně, Chomutově, Jirkově a ve Varnsdorfu, v turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi, na přeshraničních linkách 398, 401, 409, 435, 521, 583, 585 ke státní hranici. Mimo území Ústeckého kraje v autobusových linkách PID na Podřipsku a Mělnicku (dle Smluvních přepravních podmínek DÚK), na části linek L2, L4, L7 a na německém území při průjezdu Dráhou národního parku na lince U28. 
 • Na všech linkách integrované dopravy dopravního svazu VVO. K území integrované dopravy VVO patří kromě zemského hlavního města Drážďany i zemské kraje Míšeň (Meißen), Saské Švýcarsko – německé Východní Krušnohoří (Sächsische Schweiz-Osterzgebirge) a západní část zemského kraje Budyšín (Bautzen). 
  Více informací: www.vvo-online.de
 • Na všech přeshraničních autobusových i regionálních vlakových spojích obou integrovaných dopravních systémů. 
  (Dráha národního parku U 28, autobusové linky 398/360 z Teplic přes Altenberg do Drážďan, 217 z Bahratalu přes Petrovice, Tisou a Sněžník do Rosenthalu (linka VVO), 435 z České Kamenice přes Hřensko do Schmilky, přívoz z Hřenska na nádraží Schöna a také mimořádné plavby lodní linky 902 z Ústí nad Labem přes Hřensko do Bad Schandau.