Báje a pověsti z Lužických hor

cena: 59 Kč

ISBN 80-903128-2-9

Theodor Hutter/HL

Výběr pověstí z knihy Theodora Huttera - Nordböhmische Sagen.

Obsah: O čarodějnici na Luži, O pokladu na Zámeckém vrchu, O Pustém zámku, O Kyjovském hradu, O mrtvém děcku, O pokladech pod Tolštejnem, O pokladech v Ptačím dole, O pokladu na Milštejně, O pokladu na Klíči, O Panenském kameni, O Zámeckém vrchu, O Hvozdu, O světle, O hořících penězích, O vavřínovém stromu, O Šibeničním vrchu, O Ralsku, O Bílé paní, O vrchu Ortel, O vrchu Strážný, O loupeživém rytíři, O vlkovi, O dobytí Falkenburku, O strašidle na Falkenburku, O psu z Falkenburku, O Červených pláštích, O pokladu v podzemní chodbě, O pokladu pod lípou, O pasačce, O nočním lovci, O bludičkách, O vánocích, O lesních žínkách, O Elfech, O trpaslících, O lesních vílách, O hadím králi, O ztraceném zvonu, O zakletém rytíři, O zjevení mrtvých, O hastrmanech, O pasáčku krav, O lesních žínkách ve Světlé, O užovkách, O tajném soudu, O skále smrti, O koze, O rusalčí louce, O jeptišce.

 

Báje a pověsti z Varnsdorfu a jeho okolí

cena: 49 Kč

ISBN 80-903128-9-6

HL

V této publikaci najdete výběr pověstí autorů Theodora Huttera - Nordböhmische Sagen a Ludwiga Schlegela - Im Sagenkranz der Heimat, které se týkají Varnsdorfu a jeho nejbližšího okolí.

Obsah : O založení Varnsdorfu, O skřítcích, O Kryštofovi a Anně, O štědrém skřítkovi, O zraněném skřítkovi, O věži štěstí, O modrých plamíncích, O zlém skřítkovi, O zlaté pánvi, O lesní žínce, O divokém lovci, O drakovi, O pasačce, O začarovaném tkalcovském stavu, O slepém mládenci a modrém kameni, O Sieberově skále, O kamenném kříži poprvé, O kamenném kříži podruhé, O černé ševcové, O pokladu na Frenzelsberku, O hrobu strážce hranic, O založení Krásné Lípy, O starém dubu, O čertově kameni, O pokladech pod Tolštejnem, O pokladu na Tolštejně, O divokém pánu z Tolštejna, O sedmi bratřích, O skřítcích na Breiteberku, O skřítcích na selské svatbě, O pohřbu skřítka, O odchodu skřítků a O půlce lánu.

 

České Švýcarsko - Krajina inspirace

Cena: 356 Kč

ISBN: 978-80-87248-22-5

Autor: Holoubek, Jaroslav

Fotograf: Patzelt, Zdeněk

Exkluzivně vypravená obrazová publikace představuje České Švýcarsko jako turistickou destinaci světového významu, kterou v historii i v součesné době navštívili, nebo v ní žili významní umělci a byla jim inspirací pro jejich tvorbu. Kniha vnímá krajinu pískovcových stolových hor, skalních měst a hlubokých kaňonů jako objekt zájmu umělců i turistů a dává nahlédnout do příběhů slavných děl a jejich autorů.

 

Českosaské Švýcarsko - turistický portrét

Cena: 299 Kč

ISBN: 978-80-87248-13-3

Autor: Křivánek, Rostislav

Kniha nabízí v sedmi kapitolách pohled na rozmanité tváře Českosaského Švýcarska. Najdete zde výběr turisticky nejatraktivnějších a nejtypičtějších lokalit a zajímavostí z přírody národních parků i z měst a obcí v jejich nejbližším okolí. S důvěrnou znalostí prostředí zde Zdeněk Patzelt na bezmála 300 fotografiích zobrazuje nejznámější vyhlídky a rozhledny, historické městské památky i venkovskou lidovou architekturu s křížky a skalními kapličkami, skály a skalní města s jejich geologickými útvary, řeky i říčky v soutěskách a desítky zástupců flóry a fauny. Autor textů Rostislav Křivánek pak fotografie doprovází svým osobitým popisem okořeněným o zajímavé historické souvislosti. Publikace vám poslouží jako hodnotný suvenýr z cest či pozvánka na výlety do krajiny Českosaského Švýcarska.Tituly máme v CZ, DE a AJ.

 

Dělat legraci není žádná sranda

Cena: 70 Kč

ISBN: -

Autor: Frýba, Bořík

          Louka, Martin

Ilustrace: Frýba, Bořík

Kniha plná humorných ilustrací.

 

 

 

 

Dřevěné pohledy a magnet

Dřevěný pohled s obálkou - 30 Kč

Dřevěný pohled bez obálky - 27 Kč

Dřevěný magnet Hrádek - 22 Kč

 

 

Dřevěné tužky